Blog
Médiá vs. moje prežívanie
Peter Sunyík
23. marec 2020
Dĺžka čítania: 4 min.
Prečítané: 860 x
Stále je niečo, čoho sa môžeme báť. Médiá dokážu vymývať naše mozgy s veľkou pravidelnosťou. Bude najzimšia zima za posledných sto rokov. Blíži sa veterná smršť. Kríza. Zdražie chlieb, benzín. Pravidelné senzácie. Prilákať ľudí k televízorom, mobilom a pod. Urobiť všetko preto, aby ľudia verili ilúziám.
Neverím, že by sme sa mali báť. Celá táto situácia je o tom, že sa priblížime k svojim scenárom, ktoré máme v mozgoch. To, čomu budeme veriť, to pre nás bude existovať. Ak sa budeme báť, že ochorieme, tak ochorieme. Ak sa budeme báť finančných strát, tak stratíme. Ak sa budeme báť, že nie sme dosť dobrí pre našich partnerov, naše sebavedomie bude klesať a pravdepodobne prídeme o náš vzťah.
Uvedomujem si, čo sa deje vo svete. Uvedomte si, čo sa deje vo vás. Môžeme pozornosť zamerať na to, že vírus ma ľahký priebeh a môžeme sa zamerať na to, koľko ľudí zomrelo. V danej chvíli sa môžeme rozhodnúť, či chceme veriť v to najhoršie alebo budeme k sebe pristupovať s pokojom.
Ak prežívame strach, naša psychika bude zraniteľnejšia a naše telo bude citlivo reagovať na to, čo prežívame. Jednoducho, ak sa budem báť choroby, budem z nej v strese, ľahšie ju dostanem. Práve preto, že moja pozornosť bude zameraná na posilňovanie tejto myšlienky.
Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa do odberu noviniek a nenechajte si ujsť žiaden nový príspevok.
Pre všetkých nových odberateľov sme prichystali DARČEK!
Ďalšie príspevky
Podcast: Reziliencia s Prof. Léom Brunom, Ph.D
V júni sme mali vzácnu návštevu z Brazílie. Profesor Léo Bruno, Ph.D. pôsobí na Fundação Dom Cabral, Nova Lima, Brazil a na Universidade do Estado do Amazonas/ESO, Brazil. Tentokrát sa s nami podelil o výsledky výskumu, ktorý bol zameraný na rezilienciu a leadership.
Základné veci, ktoré potrebujete vedieť o strese.
Stres je jedným z najväčších problémov, ktorému čelí západný svet. Ľudia sú stále viac a viac vystavovaní narastajúcemu tlaku, aby dokázali prežiť a dosiahnuť úspech v konkurenčnom prostredí. Sťažujú sa, že deň nemá dosť hodín na to, aby všetko stihli a kladú na seba extrémnu záťaž, aby všetko zvládli. To znamená, že zanedbávajú sami seba a svojich blízkych, čím zhoršujú svoje zdravie a pohodu.
Čítam, čítaš, čítame.
Mnoho rodičov sa sťažuje, že nevedia priviesť deti k čítaniu. A veru, naviesť ich na túto cestu môže byť niekedy ťažký oriešok. Prečo sú knihy tak dôležité? Prečo schopnosť čítať dokáže človeku zmeniť život? A prečo môže byť čítanie pre deti na začiatku tak ťažké? Je nevyhnutné, aby deti čítali najskôr klasické knihy a až potom texty na obrazovkách? Toto a mnohé ďalšie zaujímavé informácie sa dozviete v najnovšom blogu s názvom Čítam, čítaš, čítame.
Najúčinnejší spôsob ako sa v tomto roku konečne naučiť cudzí jazyk.
Koľkokrát sa vám stalo, že ste sa zapísali do kurzu cudzieho jazyka? A ako dlho vydržalo vaše prvotné nadšenie? Stáva sa vám, že začínate stále znova a znova? Tak potom potrebujete niečo výnimočné. A tým je jazykový pobyt na mieru. Priamo v zahraničí. Spojíte tak príjemné s užitočným. Chcete sa zdokonaliť v cudzom jazyku priamo v zahraničí, no neviete, ako na to?
Konflikty sú ako choroba …
V časopise Med-Art uverejnili článok o konfliktoch od našej kolegyne Elenky Moravčíkovej s názvom Konflikty sú ako choroba, ak im nepredídeme, treba ich čo najskôr liečiť.