Blog

Angličtinu sa deti najľahšie učia do 7 rokov. Nezmeškajte to!

daniel bacik fotka

Daniel Bacík

10. september 2020

Dĺžka čítania: 4 min.
Prečítané: 1,141 x

Bez cudzieho jazyka sa dnes zaobídeme asi už iba doma. A možno ani to nie, veď koľkokrát sa nám prihovoria cudzinci s otázkou ako sa dostanú na určité miesto? Znalosť cudzieho jazyka, predovšetkým angličtiny, dnes už patrí k povinnej výbave každého človeka. My starší vieme, že čím neskôr sa s učením nových jazykov začne, tým ťažšie to ide. Svoje určite robí aj strach a ostych z nesprávnej výslovnosti a chýb. Toto však malé deti skutočne netrápi, veselo opakujú nové slovíčka, spájajú ich do viet a keď sa pomýlia, opravia sa a idú ďalej.

deti s ucitelkou sa ucia po anglicky

Detský mozog je totiž nastavený na rýchle osvojovanie a pamätanie si nových poznatkov, predovšetkým ak sa spájajú s hrou. Preto ani najmenšie deti nemávajú väčšie problémy s dvojjazyčnou výchovou – cudziu reč berú ako druhú materčinu. Výskumy potvrdzujú, že najjednoduchšie sa deti učia cudzí jazyk do siedmeho roku života. Táto schopnosť výnimočne rýchleho učenia sa výrazne klesá s nástupom puberty, ktorá u dnešných detí prichádza neraz už okolo desiateho roku.

Najlepším spôsobom, ako sa dieťa naučí cudzí jazyk, je: neučiť sa ho. Deti nepotrebujú učebnice a memorovanie slovíčok, ani písanie domácich úloh. Najefektívnejšou metódou, ako začať hovoriť v cudzom jazyku, je osvojiť si ho rovnako ako materinský jazyk. Pesničky, básničky, obrázkové knižky a omaľovánky sú na tejto ceste vynikajúci pomocníci. Ak sú v rukách erudovaných odborníkov, cudzí jazyk nebude pre vaše dieťa trápením, ale radosťou. A o pár mesiacov vás prekvapí svojimi jazykovými zručnosťami.

Angličtina pre deti Teddy Eddie

Pozitívny vzťah k angličtine a kvalitný základ do ďalšieho napredovania v jazyku dáva deťom licencovaná metóda angličtiny pre deti Teddy Eddie. Hravá komunikácia s pesničkami, riekankami, príbehmi a obrázkami udrží pozornosť už 2-ročných detí a nenudí ani 7-ročných. Učiteľky a učitelia, špeciálne vyškolení na prácu s deťmi, spolu s mackom Eddiem nenútene naučia deti až dvetisíc slov a fráz ešte skôr, než sa angličtinu začnú naozaj učiť. Vzniká tak skvelá platforma, na ktorej môžu deti stavať v škole, keď im k množstvu nových predmetov pribudne aj angličtina. Ak si ju už raz osvojili podobným spôsobom ako materinský jazyk, oveľa bezprostrednejšie si budú ďalej osvojovať nové slovíčka a aj gramatiku. Takýmto odľahčením zároveň získajú viac priestoru pre učenie sa napríklad matematiky.

S metódou Teddy Eddie nezostávajú bokom ani rodičia. Súčasťou kurzov je kufrík s materiálmi a doplnkami k výučbe a tiež prístup do aplikácie Playground, plnej edukačných hier, ktoré vám a vašim deťom prinesú veľa spoločnej zábavy. Veď spoločne strávený čas je spolu s investíciou do vzdelania to najlepšie, čo môžete svojmu dieťaťu poskytnúť.

Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa do odberu noviniek a nenechajte si ujsť žiaden nový príspevok.

Pre všetkých nových odberateľov sme prichystali DARČEK!

Ďalšie príspevky

Podcast: Reziliencia s Prof. Léom Brunom, Ph.D

Podcast: Reziliencia s Prof. Léom Brunom, Ph.D

V júni sme mali vzácnu návštevu z Brazílie. Profesor Léo Bruno, Ph.D. pôsobí na Fundação Dom Cabral, Nova Lima, Brazil a na Universidade do Estado do Amazonas/ESO, Brazil. Tentokrát sa s nami podelil o výsledky výskumu, ktorý bol zameraný na rezilienciu a leadership.

Základné veci, ktoré potrebujete vedieť o strese.

Základné veci, ktoré potrebujete vedieť o strese.

Stres je jedným z najväčších problémov, ktorému čelí západný svet. Ľudia sú stále viac a viac vystavovaní narastajúcemu tlaku, aby dokázali prežiť a dosiahnuť úspech v konkurenčnom prostredí. Sťažujú sa, že deň nemá dosť hodín na to, aby všetko stihli a kladú na seba extrémnu záťaž, aby všetko zvládli. To znamená, že zanedbávajú sami seba a svojich blízkych, čím zhoršujú svoje zdravie a pohodu.

Čítam, čítaš, čítame.

Čítam, čítaš, čítame.

Mnoho rodičov sa sťažuje, že nevedia priviesť deti k čítaniu. A veru, naviesť ich na túto cestu môže byť niekedy ťažký oriešok. Prečo sú knihy tak dôležité? Prečo schopnosť čítať dokáže človeku zmeniť život? A prečo môže byť čítanie pre deti na začiatku tak ťažké? Je nevyhnutné, aby deti čítali najskôr klasické knihy a až potom texty na obrazovkách? Toto a mnohé ďalšie zaujímavé informácie sa dozviete v najnovšom blogu s názvom Čítam, čítaš, čítame.

Najúčinnejší spôsob ako sa v tomto roku konečne naučiť cudzí jazyk.

Najúčinnejší spôsob ako sa v tomto roku konečne naučiť cudzí jazyk.

Koľkokrát sa vám stalo, že ste sa zapísali do kurzu cudzieho jazyka? A ako dlho vydržalo vaše prvotné nadšenie? Stáva sa vám, že začínate stále znova a znova? Tak potom potrebujete niečo výnimočné. A tým je jazykový pobyt na mieru. Priamo v zahraničí. Spojíte tak príjemné s užitočným. Chcete sa zdokonaliť v cudzom jazyku priamo v zahraničí, no neviete, ako na to?

Konflikty sú ako choroba …

Konflikty sú ako choroba …

V časopise Med-Art uverejnili článok o konfliktoch od našej kolegyne Elenky Moravčíkovej s názvom Konflikty sú ako choroba, ak im nepredídeme, treba ich čo najskôr liečiť.